Pranie odzieży ZERO

Po zakupie odzieży sygnowanej marką ZERO należy koniecznie zapoznać się z poniższymi informacjami dotyczącymi jej prania.

Pokażemy Ci jak w prosty sposób dbać o odzież z nadrukiem, aby przez długi czas utrzymać ją w nienaruszonym stanie. Dzięki zastosowaniu poniższych zasad nawet po 100 praniach będzie ona wyglądać jak nowa!

PODSTAWOWA INSTRUKCJA ZAWIERA SIĘ W PIĘCIU PUNKTACH

Zawsze prać i prasować na lewej stronie

Maksymalna temperatura to 30-40 stopni

Nie przekraczać 600 obrotów na minutę

Nie korzystać z automatycznego suszenia

Nie stosować mocnej chemii  

Na lewej stronie.

Wszystkie ubrania warto prać na wewnętrznej stronie. A zwłaszcza te z nadrukiem! Pozwala to dodatkowo zabezpieczyć wrażliwe elementy oraz uniknąć nadmiernego tarcia o powierzchnię bębna czy inne ubrania. Dzięki praniu na lewej stronie można uniknąć nadmiernego ścierania się nadruku, haczenia o niebezpieczne detale, takie jak zamki czy haftki.

Delikatne detergenty.

W przypadku prania odzieży zdobionej nadrukiem najlepiej sprawdzą się właśnie delikatne środki piorące. Nie używaj wybielacza. Jeżeli musisz zastosować odplamiacz, rób to miejscowo, tak by ominąć nadruk. Wybierz delikatny płyn piorący. Uważaj na działanie silnych detergentów i ostrych środków chemicznych. Mogą one wchodzić w niepożądane reakcje z nadrukiem, a tym samym powodować osłabienie trwałości kolorów. Nie chcesz przecież, by Twoje ubrania wyblakły!

Uważaj, jak suszysz.

Unikaj suszenia swoich ubrań z nadrukiem w suszarce bębnowej lub bezpośrednio na słońcu. Wysoka temperatura może uszkodzić delikatne elementy, które będą bardziej podatne na ścieranie oraz utratę koloru.

Prasuj z głową!

Przede wszystkim pamiętaj, że każdą odzież warto prasować na lewej stronie. Tym bardziej odzieży z nadrukiem nie prasuj na prawej oraz nie działaj żelazkiem bezpośrednio na nadruk. Może on się bowiem odkleić i przywrzeć do żelazka. Jeżeli musisz przeprasować całość ubrania, użyj ściereczki, która nie tylko chronić będzie tkaninę, ale również zapobiegnie pozostawieniu na ubraniu śladów żelazka. Możesz użyć też wilgotnej ściereczki, która dodatkowo zabezpieczy delikatne elementy. Rozgrzewaj żelazko zawsze tylko w średnim stopniu.

Niskie temperatury.

Temperatura prania nie powinna przekraczać 30-40 stopni. Co jednak zrobić, jeżeli chcemy mieć pewność, że pranie pozwoliło nam nie tylko odświeżyć ubranie, sprawić by ładnie pachniało, ale pozbyć się z niego również drobnoustrojów? Wypróbuj antybakteryjne płyny do płukania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, które nie tylko pozwalają nam pozbyć się zarazków, ale również pielęgnują tkaniny.